Draft preview only
- do not share externally.

Spotkanie prasowe 30/05
Kopiuj tekst

30 maja 2019, godz. 10:00  │  Główny Inspektorat Sanitarny, ul. Targowa 65, 03–729 Warszawa

Spotkanie prasowe 30/05

Zapraszamy na briefing promujący walory truskawki, nowe odmiany i codzienną konsumpcję w sezonie. W spotkaniu udział wezmą eksperci, plantatorzy truskawki oraz innych owoców jagodowych, którzy współpracują w ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!”. Zaprezentujemy kilkanaście aktualnie owocujących odmian truskawek.

pas_01_v2.jpg
Data briefingu: 30 maja 2019, godz. 10:00
Miejsce: Główny Inspektorat Sanitarny, ul. Targowa 65, 03–729 Warszawa
pasek_logotypy_2.png
Na spotkanie zapraszają:
  • Jan Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
  • Jarosław Jan Pinkas - Główny Inspektor Sanitarny
  • Witold Boguta - Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw, który realizuje kampanię "Czas na polskie superowoce!"
  • Janusz Andziak - Prezes Stowarzyszenia Plantatorów Truskawki
  • Konrad Kozakiewicz z gospodarstwa „Kozacka Truskawka”
  • eksperci Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach
  • organizacje współtworzące jagodową sztafetę i kampanię „Czas na polskie superowoce!” - Stowarzyszenie Plantatorów Borówki Amerykańskiej, Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek, Stowarzyszenie Plantatorów MiniKiwi 
  • organizacje wspierające kampanie: Krajowe Zrzeszenie Plantatorów Aronii ARONIA POLSKA i Stowarzyszenie Plantatorów Jagody Kamczackiej
  • Partner Merytoryczny - Fundacja Promocji Polskiej Borówki 
  • Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
pasek_logotypy_3.jpg

Materiały przygotowywane dla uczestników:  

Zapraszamy do siedziby Głównego Inspektoratu Sanitarnego
Zapraszamy na degustacje truskawki ‘Grandarosa’. To polska odmiana, która zaczęła zdobywać rynki całej Europy. Duży sukces programu hodowli Instytutu Ogrodnictwa. Podczas spotkania spróbujemy także truskawek odmian ‘Allegro’, ‘Asia’, ‘Cory’, ‘Flair’, ‘Maling Centenary’, ‘Magnum’, ‘Romina’, ‘Rumba’. Podobnie jak ‘Grandarosa’ to odmiany wybitnie deserowe o wczesnym lub średniowczesnym terminie dojrzewania. Uprawiane w powiecie płońskim, a więc w największym polskim zagłębiu produkcji truskawek. Aby zwiększać spożycie truskawek deserowych konsumenci muszą mieć dostęp do najwyższej jakości smacznych i zdrowych owoców. Współpraca całego środowiska ma na celu wzrost spożycia truskawek deserowych.
Promocja polskiej truskawki 
Promocja polskiej truskawki jest częścią kampanii „Czas na polskie superowoce!” finansowanej z Funduszu Promocji Owoców i Warzyw. Kampania to wspólny projekt organizacji branżowych i grup producentów. Promuje współpracę i zaangażowanie plantatorów w kreowanie popytu. Celem jest promocja pojęcia polskie superowoce - borówek, malin, truskawek, czarnej porzeczki, mini-kiwi, jagody kamczackiej, aronii – owoców wyjątkowo bogatych w składniki szczególnie korzystne dla naszego zdrowia i urody. W których produkcji i eksporcie jesteśmy jednym ze światowych liderów. Plantatorzy połączyli siły, by skuteczniej budować nawyk codziennego spożywania filiżanki polskich superowoców gdy trwa na nie sezon w Polsce, czyli od maja do października.
Wspólnie prezentować będziemy kolejnych bohaterów jagodowej sztafety.
Kluczowym wydarzeniem kampanii „Czas na polskie superowoce!” będzie 1 LIPCA – Dzień Owoców i Dzień Polskiej Borówki – święto wszystkich, którzy promują owoce i sukcesy polskich producentów. Tegoroczne obchody odbędą się 30/06 pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Dyrektora Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Kontakt dla dziennikarzy i do ekspertów:

___

W materiałach prasowych zaprezentujemy kluczowe wydarzenia kampanii i zaprosimy na spotkanie prasowe, którego gospodarzem będą plantatorzy uprawianej w Polsce z wielkim powodzeniem jagody kamczackiej. Polska nadała kierunek uprawie towarowej i jest liderem w UE. Mamy największe nasadzenia odmian, które zmieniły postrzeganie tego owocu. Plantatorów wszystkich owoców jagodowych spotkamy już 30 czerwca z okazji święta naszych owoców - 1 LIPCA i rozpoczęcia sezonu borówkowego 💋

Źródło: Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw

Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Czas na polskie superowoce!”.