Wybieramy najlepsze lody borówkowe sezonu 2018
Kopiuj tekst

Wybieramy najlepsze lody borówkowe sezonu 2018

Wybieramy miasto i miejsce, w którym są najlepsze lody i promujemy lody borówkowe. Konkurs jest organizowany w ramach kampanii „Lato z borówkami”. Trwa sezon na borówki. Owoce są teraz najlepsze. Wiele lodziarni w całej Polsce ma je w swojej ofercie. Wybierzmy i doceńmy te najsmaczniejsze! 

1. PL-2000Xx1600.jpg
Głosowanie trwa na fanpage'u 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki. Oto post konkursowy: Wybieramy najlepsze lody borówkowe! 😋🍦🙋‍♂️👫🏅🥇
Głosujemy do końca niedzieli 26 sierpnia, do godz. 21:00.
Oto mapa na koniec soboty.  
Konkurs na najlepsze lody borówkowe w sezonie 2018 (1).jpgKonkurs na najlepsze lody borówkowe w sezonie 2018 (2).jpgKonkurs na najlepsze lody borówkowe w sezonie 2018 (3).jpgKonkurs na najlepsze lody borówkowe w sezonie 2018 (4).jpgKonkurs na najlepsze lody borówkowe w sezonie 2018 (5).jpgKonkurs na najlepsze lody borówkowe w sezonie 2018 (6).jpgKonkurs na najlepsze lody borówkowe w sezonie 2018 (7).jpgKonkurs na najlepsze lody borówkowe w sezonie 2018 (8).jpgKonkurs na najlepsze lody borówkowe w sezonie 2018 (9).jpgKonkurs na najlepsze lody borówkowe w sezonie 2018 (10).jpg

Oto stan na niedzielę 26/08, na godzinę 6:00. To ostatnie uaktualiene. Około 21:00 podamy na fanpage'u 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki pierwsze nieoficjalne wyniki. 
 1. Baborów k. Raciborza (Lodziarnia Pod Orzechem 25.424 głosów #1, Miś 68) - 25.492 głosy. Prowadzenie jako MIASTO 🍦🏅 i jako LODZIARNIA 🍦🥇
 2. Wrocław (KRASNOLÓD 13.885 głosów #2, Roma 11, Balduno Manufaktura 1917 głosów #3 - 15813 głosów
 3. Kraków (Argasinscy 583 (#4), lody na Starowiślnej 11, KATANÈ 6, Lody Tradycyjne bracia Hodurek 7, Gelateria La Mia - 3, Good Lood 36 #6, Lody Si Gela 2, U Lodziarzy Zakątek 2, Lodowy Warsztat 2, Lody Si Gela 2) - 654 głosów
 4. Warszawa (Lodziarnia Ulica Baśniowa 2, Vegestacja 3, Lodziarnia Al Passo 47 (#5), Stolica Lodów Tradycyjnych 15) - 67 głosy
 5. Bydgoszcz (Kroczek Lody Naturalne Bydgoszcz #7) - 30 głosów
 6. Rypin (ŻUŻU #8) - 27 głosów
 7. Nowy Sącz (Lody Argasińscy) - 23 głosów
 8. Gorzów Wielkopolski (Górka & Kulka) - 21 głosów. 
 9. Karpacz (Kawiarnia-Cukiernia SPOKOJNA) - 9 głosów 
 10. Katowice (Lodziarnia Dłucik 2, Lodowato 5) - 9 głosów
 11. Łódź (Lodziarnia Al Passo Łódź) - 7 głosów
 12. Strzelin (Zimny Drań) - 6 głosów
 13. Biała Podlaska (U Lodziarzy) - 5 głosów
 14. Białystok (Bella Vita 2, Lodziarnia "Joanna" 3) - 5 głosów
 15. Szczecin (Pleciuga Caffe) - 5 głosów
 16. Żyrardów (Lodziarnia Tęcza) - 3 głosy
 17. Gdańsk 🇵🇱️ (Paulo Gelateria) - 3 głosy
 18. Rosolina Mare k. Wenecji ️️(Gelateria RosaPanna) - 3 głosy. Benvenuto! 
 19. Rzeszów (Cukiernia Julian Orłowski & Kazimierz Rak-tradycyjne lody) - 3 głosy
 20. Żelechów (Bar Sajgon) - 2 głosy 
 21. Oława (Lody na Rocha) - 2 głosy
 22. Zakopane (Kawiarnia Lodziarnia Żarneccy)  - 2 głosy
 23. Szczucin (Lody Dudek) - 2 głosy
 24. Radzionków k. Piekar Śląskich (Cukiernia Danuta) - 2 głosy
 25. Hrubieszów (BAZYLEK) - 2 głosy
 26. Poznań (Lody Naturalne przy Cytadeli)  - 1 głos

Lody z Kawiarni Lodziarnia Żarneccy na Kropówkach.

Wybieramy od Bałtyku po Morze Śródziemne. W tym momencie w głosowaniu biorą udział już 26 miast, 42 lodziarnie, w tym jedna włoska. Oddaliście już ponad 41.528 głosów.

Co można wygrać?

Nagrodzimy osobę lub osoby, które pierwsze w komentarzu pod postem konkursowym zgłosiły zwycięskie miasto i zwycięskie miejsce.

Nagrodzimy trzy osoby, które ① pierwsze w komentarzu pod postem konkursowym zgłosiły zwycięskie miasto, ② zwycięskie miejsce lub ③ podadzą najsmaczniejsze uzasadnienie swojej kandydatury. Nagrodą będą borówkowe koszulki oraz zaproszenie na lody w formie vouchera na 10 gałek lodów dostępnych w zwycięskiej lodziarni w dniu odbierania nagrody. Voucher ważny będzie od 27 sierpnia do końca września 2018 r..
Fundacja wybierze zwycięzcę spośród miast i miejsc zgłoszonych przez konsumentów, na podstawie popularności mierzonej liczbą lajków pod postem konkursowym na platformie Facebook. Organizatorem konkursu jest Fundacja Promocji Polskiej Borówki. Organizator zobowiązuję się, do dnia 27 sierpnia 2018 r., poinformować zwycięzców konkursu o sposobie przekazania nagrody.

Co trzeba zrobić by zgłosić swoje miasto i ulubioną lodziarnię w Konkursie?

 • Trwa od 1 do 26 sierpnia, do godziny 21:00. 
Harmonogram i zasady Konkursu: 
 • W komentarzu pod postem konkursowym należy zgłosić miasto oraz miejsce. Przykład pierwszy: BYDGOSZCZ Kroczek Lody Naturalne. Przykład drugi: CZĘSTOCHOWA Czewskie Lody. Zgłaszając warto użyć fanpage lodziarni. Zgłaszajcie miejsca, w którym jedliście lody borówkowe lub takie, w których są znakomite lody i gdzie chcielibyście spróbować lodów o smaku borówkowym.
 • 2-17/08  Promocja Konkursu i promocja lodziarni, które udostępnią informacje o Konkursie i/lub będą promowały borówkowe smaki w swojej ofercie. Będziemy namawiać na lody i promować kategorie „lody rzemieślnicze”. Pokażemy co wyróżnia rzemieślnicze lody od produkcji koncernowej. Pokażemy przykłady kreatywności lodowych rzemieślników.
 • 18-26/08  Zaproszenie na degustacje. Trzeci weekend sierpnia oraz cały kolejny tydzień i weekend - to czas, w którym lodów o smaku borówkowym tradycyjne będzie najwięcej. Będziemy promować Konkurs oraz zapraszać na degustacje do miast i miejsc, które 18/08 będą prowadziły w Konkursie. Konkurs zakończymy w niedzielę 26/08 o godzinie 21:00. Zwycięzcę wybierze Fundacja Promocji Polskiej Borówki. Kluczowym kryterium będzie popularność mierzona liczba lajków pod postem konkursowym.
 • 27/08 Ogłoszenie zwycięzców na fanpage’u 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki – miasta oraz miejsca, w którym można spróbować najlepszych lodów borówkowych. Nagrodą będą borówkowe specjały, borówkowe koszulki, sesja fotograficzna z wręczenia nagrody (28 lub 29/08) oraz promocja w mediach 30/08.
  Nagrodzimy również trzy osoby, które pierwsze w komentarzu pod postem konkursowym zgłosiły zwycięskie miasto, zwycięskie miejsce lub podadzą najsmaczniejsze uzasadnienie swojej kandydatury. Każdy nagrodzony otrzyma borówkowe koszulkę oraz zaproszenie na lodową ucztę (10 gałek).
 • 30/08  Promocja zwycięskiego miejsca i miasta na stronie partnera HaveaBite.in – wśród ludzi, którym zależy na dobrym jedzeniu i piciu w największych polskich miastach; w mediach lokalnych dla zwycięzcy oraz branżowych dla producentów borówek. Wspólne zaproszenie do lodziarni w całej Polsce na ostatni weekend wakacji i na wielkie święto lodów borówkowych w niedzielę 2/09!
 • 2/09  Międzynarodowy dzień lodów borówkowych!  😋🍦🙋‍♂️👫

Lody z Kawiarnia Lodziarnia Żarneccy na Kropówkach.

1 LIPCA - Dzień Polskiej Borówki to święto owocu borówki i data rozpoczęcia zbiorów. Polska przejęła w lipcu pozycję wiodącego dostawcy. 80% krajowej produkcji dociera do konsumentów na 4 kontynentach. W sierpniu cały świat kupuje w Polsce. Dlatego będzie to w jakimś sensie konkurs na najlepsze lody borówkowe lody na świecie.
Zapraszamy do udziału!

Oto jeszcze raz post konkursowy: Wybieramy najlepsze lody borówkowe! 
😋🍦🙋‍♂️👫🏅🥇


Źródło: Fundacja Promocji Polskiej Borówki

Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Lato z borówkami”.

Powiązane artykuły
Lubisz lody: zgłoś do konkursu swoje miasto oraz ulubioną lodziarnię i wygraj lodową ucztę!

Wybieramy miasto i miejsce, w którym są najlepsze lody i promujemy lody borówkowe. Konkurs jest organizowany w ramach kampanii „Lato z borówkami”.  Przed nami szczyt sezonu na borówki. Owoce są teraz najlepsze i jest ich najwięcej. Wiele lodziarni w całej Polsce ma je już w swojej ofercie. Wybierzmy i doceńmy te najsmaczniejsze! 
Konkurs na najlepsze lody borówkowe!

Wybieramy miasto i miejsce, w którym są najlepsze lody borówkowe. Jako branża będziemy promować lody. Nikt tak nie stawia na jakość owoców jak lodowi rzemieślnicy. Wspólnie stawiamy na sierpień. Przed nami szczyt sezonu na borówki. Owoce są teraz najlepsze i jest ich najwięcej. Wiele lodziarni w całej Polsce ma już w swojej ofercie lody z borówką. Wybierzmy i doceńmy te najsmaczniejsze!  
Branża jagodowa zaprasza branżę lodową do sierpniowej promocji i obchodów Dnia lodów borówkowych

Plantatorzy będą w sierpniu promować lody. Chcemy przybliżyć miłośnikom owoców jagodowych lodowe rzemiosło i po prostu zapraszać na lody. Stawiamy na sierpień, bo to szczyt sezonu na borówki. Owoce są teraz najlepsze i jest ich najwięcej. Trwa kampania „Lato z borówkami”, która promuje walory tego owocu. Borówka jest w mediach i ma dobrą prasę. Przez przypadki odmienia się sformułowania: zdrowa, smaczna, owoc przyszłości, XXI wieku, podbiła serca konsumentów. To wszystko chcemy ukierunkować na lody. Finał promocji planowany jest na 2/09 w Międzynarodowym dniu lodów borówkowych, w ostatni weekend wakacji.
Borówki – dobre bo polskie, jedne z najzdrowszych owoców lata

Pytanie na Śniadanie: dlaczego warto jeść borówki? Można je kupić teraz w każdym sklepie, są smaczne, słodkie i są bardzo zdrowe, działają jak leki. Są najbogatszym źródłem antyoksydantów wśród wszystkich owoców i warzyw. Polecane w profilaktyce i leczeniu wielu chorób cywilizacyjnych. Pomagają zapobiegać chorobom nowotworowym, układu krążenia, obniżają wysokie ciśnienie, regenerują mózg i układ nerwowy. Korzystnie wpływają na wzrok i młody wygląd skóry, usuwają toksyny z organizmu, redukują cholesterol. A Polska jest jednym z największych ich producentów.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.