Wybieramy dziecko plantatorów, które degustacją borówek otworzy sezon 2018. Trwa finałowe głosowanie.

Kopiuj tekst

Wybieramy dziecko plantatorów, które degustacją borówek otworzy sezon 2018. Trwa finałowe głosowanie.

Opublikowany

W czerwcu borówkowa branża wybiera najmłodszego z plantatorów. Dokonana przez niego degustacja otworzy borówkowy sezon. Jesteśmy już na ostatniej prostej. Głosowanie trwa do niedzieli 24 czerwca, do godziny 21:00. Głosujemy przy użyciu ikonek Facebooka. Jest 1 wspólny post, 4 kandydatów, 4 ikonki, kto ma więcej, ten wygrywa.

Na wcześniejszym etapie kandydaci zaprezentowali swoje sylwetki. Poparcie jakie otrzymali zadecydowało o wyborze ikonek z jakimi rywalizować będą o nagrodę główną.   
ALL copy.jpg
Fakt reprezentowania branży daje niezwykłe poczucie satysfakcji. Gratulujemy już teraz rodzicom. Wszystkich zapraszamy do promocji walorów zdrowotnych borówki i borówkowych wyborów. Na bieżąco można ja śledzić na fanpage'u 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki.

Sylwetki kandydatów

Hania Talaga, 13 miesięcy – żółta ikonka HAHA
Córka Ani i Michała Talaga z plantacją w Grzybowie, gmina Magnuszew, Mazowsze. Hania jest bardzo pogodnym dzieckiem, mało płacze i zawsze ma uśmiech na twarzy. A do tego jej oczka to jak dwie boróweczki. 
Dlaczego Hania powinna wygrać? Ten sezon jest dla nas bardzo wyjątkowy dla całej rodziny. Czekają na pierwszy zbiór. Hania kończy rok i jej plantacja też będzie obchodzić pierwsze urodziny. 7 lat temu pierwsze krzaki borówki zasadził dziadek Andrzej. Złapali bakcyla i są z nami. Wszystkim rodzicom życzą, aby ich dzieci rozwijały borówkową tradycję. My urodę Hani możemy obejrzeć na stronie latozborowkami.pl
HANIA TALAGA na Dzień Polskiej Borówki 2018.jpg
Jak pomóc Hani zwyciężyć? Głosowanie odbywa się na fanpage'u 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki. Należy pod opublikowanym we wtorek 19/06 o godz. 9:00 postem - zaznaczyć żółtą ikonkę HAHA.

Maciej Chromiński, 13 miesięcy – żółta ikonka WOW
Syn Eweliny i Adriana Chromińskich z miejscowości Karcze, gmina Zbuczyn, powiat Siedlecki, województwo mazowieckie. Maciek jest dzieckiem pełnym energii i zadowolonym każdego dnia. Jest otwarty i nie boi się nowo poznanych osób. Ma piękne ciemne oczka, jak boróweczki. Rodzice gospodarzą na 3,5 hektarowej plantacji. Dobrze wiedzą jak trudne jest umiejętne cięcie krzewów, tak by plantacja corocznie obficie owocowała. Konsumentom życzą, aby jak najczęściej sięgali po nasze polskie smaczne i zdrowe owoce.
Dlaczego Maciek powinna wygrać? Jego historia jest bardzo piękna. Rok temu nie mógł wziąć udziału w wyborach, ale cała branża mogła go zobaczyć - w brzuszku mamy. Warto to zobaczyć na latozborowkami.pl
MACIEJ CHROMIŃSKI na Dzień Polskiej Borówki.jpg
Jak pomóc Maćkowi zwyciężyć? Głosowanie odbywa się na fanpage'u 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki. Należy pod opublikowanym we wtorek 19/06 o godz. 9:00 postem - zaznaczyć żółtą ikonkę WOW.

Leon Górniak, 18 miesięcy – czerwona ikonka LOVE
Syn Katarzyny i Grzegorza Górniak z Podlindowa, gmina Mszczonów, Mazowsze. Leon jest bardzo pogodnym dzieckiem, często się uśmiecha lubi zabawę z innymi dziećmi, czasami jest nieśmiały. 
Rodzice gospodarzą na 2,5 ha borówki. Dobrze wiedzą, że aby cieszyć odbiorców pełną walorów borówki – smakiem, wielkością, właściwościami zdrowotnym (więcej o tym w zakładce ZDROWIE) trzeba poświecić mnóstwo czasu. „W życiu nie da się iść na skróty, zwyczajnie się nie da! Absolutnie wszystko co robimy wymaga od nas jakiegoś poświęcenia i tak też jest z uprawą borówki” – powiedzieli rodzice Leona. Przepiękne rodzinne zdjęcia Leona do obejrzenia na latozborowkami.pl  
LEON GÓRNIAK na Dzień Polskiej Borówki 2018.jpg
Zapytaliśmy rodziców dlaczego powinien wygrać? „To proste, gdyż jest najlepszy! Jest najlepszą wersja samego siebie i zasługuje na wygrana, ale nie tylko w konkursie, również, a może przede wszystkim na wygraną w życiu! Powodzenia Synku!” - odpowiedzieli. 
Jak pomóc Leonowi wygrać? Należy pod opublikowanym we wtorek 19/06 o godz. 9:00 postem - zaznaczyć czerwoną ikonkę LOVE.

Basia Milewska, 7 miesięcy – niebieska ikonka LIKE
Córka Darii i Piotra Milewskich z Falbóg Wielkich w powiecie płońskim. Basia jest dzieckiem niezwykle żywiołowym, radosnym, które od rana do wieczora gaworzy. Jak na 7 miesięczne dziecko ma nietypowe zainteresowania - najbardziej lubi łapać liście na drzewach, czuć wiatr dmuchający prosto w twarz i pić schłodzoną miętową herbatkę prosto z filiżanki (na razie z pomocą rodziców). 
Dlaczego Basia powinna wygrać? Celem Dnia Polskiej Borówki jest promocja tego owocu – to oczywiste. Basia ze swoim nieschodzącym z buzi uśmiechem i ogólnym zamiłowaniem do owoców z pewnością przekona nieprzekonanych (jeżeli takowi jeszcze istnieją), że borówka jest najzdrowszym i najsmaczniejszym z polskich owoców sezonowych i doskonale nadaje się jako jeden z pierwszych owoców dla maluchów rozpoczynających przygodę z rozszerzaniem diety.
Przepiękna galera zdjęć Basi do obejrzenia na stronie latozborowkami.pl  
BASIA MILEWSKA na Dzień Polskiej Borówki 2018.jpg
„Wygrywając chciałaby pokazać innym dzieciom jak dobrą alternatywą dla słodyczy jest słodka i zdrowa polska borówka - uwielbiają ją nawet niemowlaki!” – nic dodać, nic ująć. 

Jak głosować?

Głosowanie odbywa się na fanpage'u 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki. Należy pod opublikowanym we wtorek 19/06 o godz. 9:00 postem - zaznaczyć ikonkę swojego faworyta. Jak jeszcze? Można w komentarzu oznaczyć znajomych, można ten post udostępnić. Finałowe głosowanie trwa do niedzieli 24/06, do godziny 21:00.

Jak to zobaczyć na żywo?

Obchody Dnia Polskiej Borówki i uroczyste otwarcie sezonu odbędą się w sobotę 30 czerwca, godzina 11:00, na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. Zapraszamy już teraz! Więcej szczegółów na stronie latozborowkami.pl
Zapraszamy na Dzień Polskiej Borówki by pogratulować rodzicom, którzy zrobili nam – całej branży, rzeszom konsumentów – wspaniały prezent. Zdjęcia ich plantacji i pasji pokazują polskość borówki. Zdjęcia ich miłości, budują przepiękny wizerunek producentów. Zdjęcia rodziców-plantatorów, którzy dają borówki swoim małym dzieciom są więcej niż pamiątką. Widzimy borówkę, jako to co najlepsze. A to jest bezcenne. 

Tak zaczęliśmy sezon 2017.  

1 lipca - Dzień Polskiej Borówki 2017

Dzień Polskiej Borówki jest częścią kampanii „LATO z BORÓWKAMI” realizowanej przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Kampania umożliwia kontynuację i rozszerzenie dotychczasowych działań promocyjnych, prowadzonych z inicjatywy plantatorów. Celem kampanii jest promocja spożycia i walorów zdrowotnych borówki.

Święto objęli patronatem:
- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi
- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
- Instytut Żywności i Żywienia im. prof. dra med. Aleksandra Szczygła (IŻŻ)
- Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ)
- Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Źródło: Fundacja Promocji Polskiej Borówki

1. PL-2000Xx1600.jpg

Opis procedury wyborczej na stronie kampanii - Wybory najmłodszego plantatora

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LATO z BORÓWKAMl (2).jpg

grafika | 667 KB

Pobierz
LATO z BORÓWKAMl (1).jpg

grafika | 546 KB

Pobierz
LATO z BORÓWKAMl (3).jpg

grafika | 567 KB

Pobierz
Dzień Polskej Borówki 2018 (2).jpg

grafika | 706 KB

Pobierz
Dzień Polskej Borówki 2018 (9).jpg

grafika | 640 KB

Pobierz
Dzień Polskej Borówki 2018 (9).jpg

grafika | 640 KB

Pobierz
Dzień Polskej Borówki 2018 (16).jpg

grafika | 682 KB

Pobierz
Dzień Polskej Borówki 2018 (17).jpg

grafika | 641 KB

Pobierz
Dzień Polskej Borówki 2018 (19).jpg

grafika | 536 KB

Pobierz
BASIA MILEWSKA na Dzień Polskiej Borówki 2018 Grafika Fb.jpg

grafika | 648 KB

Pobierz
Basia Milewska z rodzicami.jpg

grafika | 596 KB

Pobierz
Basia Milewska z mamą.jpg

grafika | 251 KB

Pobierz
Hania Talaga.jpg

grafika | 2,18 MB

Pobierz
HANIA TALAGA na Dzień Polskiej Borówki 2018 Grafika Fb.jpg

grafika | 560 KB

Pobierz
Leon Górniak.jpg

grafika | 1,6 MB

Pobierz
Leon Górniak z rodzicami 2.jpg

grafika | 1,19 MB

Pobierz
Leon Górniak z rodzicami.jpg

grafika | 1 MB

Pobierz
LEON GÓRNIAK na Dzień Polskiej Borówki 2018 Grafika Fb.jpg

grafika | 769 KB

Pobierz
Maciej Chromiński z rodzicami 3.jpg

grafika | 1,98 MB

Pobierz
Maciej Chromiński z rodzicami 2.jpg

grafika | 1,93 MB

Pobierz
Maciej Chromiński z rodzicami.jpg

grafika | 1,88 MB

Pobierz
MACIEJ CHROMIŃSKI na Dzień Polskiej Borówki 2018 Grafika Fb.jpg

grafika | 882 KB

Pobierz
Wybory przez Dniem Polskej Borówki 2018 (1).jpg

grafika | 826 KB

Pobierz
Wybory przez Dniem Polskej Borówki 2018 (2).jpg

grafika | 1,03 MB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.