Polacy wygrali Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Kopiuj tekst

Polacy wygrali Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Opublikowany

Jedyna taka impreza na świecie. Turniej rozegrano 15 czerwca w Nowej Wsi, w gminie Warka. O tytuł walczyli plantatorzy 4 owoców jagodowych - borówek, malin, truskawek i porzeczek. Owoców, w produkcji których należymy do światowej elity. Celem organizacji turnieju było przywołanie tego faktu i promocja aktywnego stylu życia.

Gorąca relacja z Jagodowych Mistrzostw w Agrobiznesie. Początek 17 minuta 45 sekunda!

Odtwarza się po naciśnięciu niebieskiej kropki poniżej ↓  Po obejrzeniu warto wrócić i zobaczyć galerie zdjęć.  

20.06.2018, 12:10 - Telewizja Polska SA

20.06.2018, 12:10 Aktualne wiadomości z branży rolno - spożywczej, notowania giełdowe oraz prognozy cenowe. Informujemy także o krajowych i zagranicznych wydarzeniach związanych z rolnictwem.

Jagodowe Mistrzostwa Świata  (3).jpg

Mamy Jagodowych Mistrzów Świata!

Tytuł zdobyła drużyna plantatorów malin (3 mecze, 3 zwycięstwa, bilans bramkowy 6:1). Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny truskawek (2. miejsce), borówek (3. miejsce) i czarnej porzeczki. Oto wyniki rozegranych meczy: 
mistrzostwa copy 7-100 news.jpg
  • Maliny – Truskawki 3:0
  • Borówki - Porzeczki 2:1 
  • Truskawki – Porzeczki 6:0
  • Borówki - Maliny 0:1
  • Truskawki – Borówki 4:0
  • Porzeczka - Maliny 1:2
Jagodowe Mistrzostwa Świata MALlNA (1).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata MALlNA (2).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata MALlNA (3).jpg
Zagrały zespoły złożone z ludzi zawodowo związanych z produkcją. Owoce jagodowe są bardzo polskie. Ich produkcja jest charakterystyczna dla naszego klimatu. Zajmuje się nią 300 tysięcy polskich gospodarstw. Po raz pierwszy ta jagodowa elita zagrała razem. Rywalizacja rozgrzała kibiców, którzy oklaskiwali wszystkie drużyny. Oprawa meczy na długo zostanie w pamięci uczestników tego turnieju.   
Reprezentację producentów porzeczek wystawiło Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek. Polska jest największym producentem czarnej porzeczki. Niemożliwe? Nie znamy tego słowa. Ponad połowę światowej produkcji zawdzięczamy polskim producentom.
Jagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (1).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (2).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (3).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (4).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (5).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (6).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (7).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (8).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (9).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (10).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata PORZECZKA (11).jpg
Reprezentacje producentów truskawek wystawił region Czerwińska nad Wisłą, największego w Polsce zagłębia produkcji. Truskawki są najważniejszym z grona czerwonych jagodowych, ich udział w łącznej europejskiej wymianie handlowej w tym segmencie wynosi 75%. Konsumpcja i sprzedaż truskawek od lat są bardzo stabilne.
Jagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (1).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (2).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (3).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (4).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (5).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (6).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (7).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (8).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (9).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (10).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata TRUSKAWKA (11).jpg
Reprezentacja producentów borówki to już drugie pokolenie plantatorów. Polska jest dziś jednym z największych producentów borówki na świecie. Jesteśmy jako kraj bardzo aktywni. Jagodowe Mistrzostwa Świata są częścią kampanii „LATO z BORÓWKAMI” realizowanej przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Są okazją do promowana współpracy i sukcesów polskich plantatorów.
Jagodowe Mistrzostwa Świata BORÓWKA (1).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata BORÓWKA (2).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata BORÓWKA (3).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata BORÓWKA (4).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata BORÓWKA (5).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata BORÓWKA (6).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata BORÓWKA (7).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata BORÓWKA (8).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata BORÓWKA (9).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata BORÓWKA (10).jpg
Zwycięs​​​​ką reprezentację producentów malin wystawiła Lubelszczyzna. 75% krajowej produkcji malin pochodzi z plantacji w tym regionie. To owoc, w produkcji którego przez lata byliśmy światowym liderem i którego sprzedaż spektakularnie rośnie. W Europie w ciągu 5 lat rynek owoców rósł o 1% rocznie, malin o 25%. Podobne zjawisko dotyczy całego świata.
Jagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (1).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (2).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (3).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (4).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (5).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (6).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (7).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (8).jpgJagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (9).jpg

„Fundamentem naszych sukcesów jest współpraca, łączenie szacunku dla natury z otwartością i kreatywnością kolejnych pokoleń plantatorów. Tradycje są naszym wielkim atutem, pozwalają produkować żywność, która jest zdrowa i ma smak. Cieszy się na świecie bardzo dobrą opinią. Umiejętność współpracy i zaufanie sprawiają, że możemy realizować tak ciekawe projekty”

powiedział Witold Boguta, Prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw

Narodowe owoce i narodowy sport

- Stworzyliśmy wyjątkowe zawody, które promują miejsce jagodowych w codziennej diecie. Konsumenci są coraz bardziej świadomi i chcą wiedzieć więcej o walorach produktów i o tym „kto za nimi stoi”, jak myśli i jakim wartościom hołduje. Jako uczestnicy turnieju czujemy się promotorami zdrowa i aktywności. To jest bardzo potrzebne zwłaszcza mniejszym producentom. Piłka łączy nas, w czasach w których konkurujemy praktycznie z całym światem – powiedziała Dominika Kozarzewska, Członek Zarządu Fundacji Promocji Polskiej Borówki.
Jagodowe Mistrzostwa Świata  (1).jpg
- Coraz więcej ludzi dowiaduje się, o tym, że borówka jest zdrowa, że jest najlepszym źródłem antyoksydantów. Dzięki takim inicjatywom dowiadują się także, że polscy producenci są wiodącymi na świecie. Polacy, jedząc borówki, pamiętajcie, gramy u siebie! – skomentował kapitan reprezentacji producentów borówek Radosław Niewęgłowski.
Jagodowe to owoce XXI wieku. Tym bardziej cieszy, że mamy wśród producentów Mistrzów Świata. Za kilka dni 1 LIPCA - Dzień Polskiej Borówki – obchodzone w całym kraju święto owocu i oficjalny początek zbiorów. Już w lipcu polska borówka cieszyć będzie konsumentów w ponad 25 krajach na 4 kontynentach.
Organizatorem Jagodowych Mistrzostwa Świata była Fundacja Promocji Polskiej Borówki, pomysłodawcą - agencja INSPIRE smarter branding. Więcej informacji o borówce i o Jagodowych Mistrzostwach na stronie www.latozborowkami.pl i na profilu FB: 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki.

Więcej zdjęć w specjalnej zakładce w Press Kit

1. PL-2000Xx1600.jpg

Źródło: Fundacja Promocji Polskiej Borówki

Realizacje sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Lato z borówkami”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Jagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (2).jpg

grafika | 437 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa Świata 2018 (C).jpg

grafika | 933 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa Świata A.jpg

grafika | 800 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa Świata B.jpg

grafika | 603 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa Świata (3).jpg

grafika | 1,61 MB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa Świata (4).jpg

grafika | 622 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa Świata (2).jpg

grafika | 912 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa Świata (1).jpg

grafika | 581 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Polska! Niebiesko-czerwoni!

temu

Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej są częścią kampanii „LATO z BORÓWKAMI” realizowanej przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Kampania umożliwia kontynuację i rozszerzenie dotychczasowych działań promocyjnych, prowadzonych z inicjatywy plantatorów. Celem kampanii jest promocja spożycia i walorów zdrowotnych borówki. Wspólny projekt jest okazją do promowana współpracy i sukcesów polskich plantatorów.    
Wybieramy dziecko plantatorów, które degustacją pierwszych owoców dokona uroczystej inauguracji sezonu

temu

Jesteśmy na etapie pierwszym. Jego celem jest ustalenie kolejności wyboru facebook’owej ikonki, z którą kandydaci powalczą o nagrodę główną. Lajkujcie posty kandydatów! Pierwszy etap zakończy się w niedzielę 17/06 o 21:00.
Zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Polskiej Borówki 2018

temu

Zapraszamy na święto owocu i oryginalną uroczystość rozpoczęcia borówkowego sezonu. Sobota 30 czerwca 2018, od godziny 11:00, na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. 
Jak zorganizować Borówkowy Weekend?

temu

Borówkowy Weekend to lokalne degustacje. Rozpoczynamy zbiory i jako branża zapraszamy na nie w całej Polsce. Umożliwiamy kosztowanie pierwszych dań, ciast, koktajli z tegorocznych borówek. W tym roku wiele wskazuje na to, że spróbujemy pierwszych borówek w większej skali.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.