Hania, 13 miesięcy

Kopiuj tekst

Hania, 13 miesięcy

Opublikowany

Córka Ani i Michała Talaga z plantacją w Grzybowie, gmina Magnuszew, Mazowsze. Kandydatka w wyborach dziecka, które degustacją pierwszych borówek zainauguruje sezon.

Hania jest bardzo pogodnym dzieckiem, bardzo mało płacze i zawsze ma uśmiech na twarzy. A do tego jej oczka to jak dwie boróweczki.
20180605_221703.jpg

Dlaczego Hania powinna wygrać? 

Ponieważ ten sezon jest dla nas bardzo wyjątkowy ze względu na to, że będzie to nasz pierwszy zbiór. Hania kończy rok i nasza plantacja też będzie obchodzić pierwsze urodziny.

Skąd Hania pochodzi, skąd te zdjęcia? 

Jesteśmy rodziną 2+2. Mama Ania, tata Michał, starsza córka Agatka i najmłodsza Hania. Dziadek Andrzej, czyli tata Michała, a dziadek dziewczynek, około 7 lat temu zasadził pierwsze krzaki borówki.
Swoją przygodę dopiero rozpoczynamy, więc doświadczenia nie mamy dużego, od około 7 lat podglądaliśmy uprawę dziadka i tak złapaliśmy bakcyla na nasze własne krzaczki.
Nasza plantacja mieści się w niewielkiej miejscowości Grzybów, Gmina Magnuszew w województwie mazowieckim. To niewielki obszar, około 0,5 hektara, rozpoczęliśmy borówkową przygodę jesienią 2017, ale mamy zapał na więcej.
Hania Talaga na Dzień Polskiej Borówki 2018 (A).jpgHania Talaga na Dzień Polskiej Borówki 2018 (B1).jpgHania Talaga na Dzień Polskiej Borówki 2018 (C).jpg

Rodziców Hani przepis na sukces

Trzeba być wytrwałym i konsekwentnie dążyć do celu.
Według nas najtrudniejsza w uprawie borówki nie jest praca fizyczna, tylko okres wczesnej wiosny i strach przed przymrozkami. Bardzo ciekawa jest liczba odmian i fakt, że każda wygląda i smakuje inaczej.

Życzenia u progu sezonu 2018

Pozdrawiamy pozostałych kandydatów. Ich rodzicom życzymy owocnych zbiorów i dobrych cen ;)
Wszystkim rodzicom życzymy, aby nasze dzieci rozwijały borówkową tradycję. Plantatorom życzymy siły na rozpoczynający się sezon 2018. Konsumentom życzymy, żeby nie zapominali o naszej polskiej borówce.

Jak pomóc Hani zwyciężyć? 

Głosowanie odbywa się na fanpage'u 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki. Należy pod opublikowanym we wtorek 19/06 o godz. 9:00 postem - zaznaczyć żółtą ikonkę HAHA (taką jak na zdjęciu poniżej). Jak jeszcze? Można w komentarzu oznaczyć znajomych, można post udostępnić. Finałowe głosowanie trwa do niedzieli 24/06, do godziny 21:00.
HANIA TALAGA na Dzień Polskiej Borówki 2018 Grafika Fb.jpg

Obchody Dnia Polskiej Borówki i otwarcie sezonu odbędą się w sobotę 30 czerwca, godzina 11:00, na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. To wyjątkowa okazja na spotkane wielu plantatorów i na wielką degustacje borówek! 😋 Zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Polskiej Borówki 2018.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

HANIA TALAGA na Dzień Polskiej Borówki 2018 Grafika Fb.jpg

grafika | 560 KB

Pobierz
HANIA TALAGA na Dzień Polskiej Borówki 2018 Baner mailowy.jpg

grafika | 352 KB

Pobierz
HANIA TALAGA na Dzień Polskiej Borówki 2018 Cover Photo.jpg

grafika | 257 KB

Pobierz
HANIA TALAGA na Dzień Polskiej Borówki 2018.jpg

grafika | 490 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Jak zorganizować Borówkowy Weekend?

temu

Borówkowy Weekend to lokalne degustacje. Rozpoczynamy zbiory i jako branża zapraszamy na nie w całej Polsce. Umożliwiamy kosztowanie pierwszych dań, ciast, koktajli z tegorocznych borówek. W tym roku wiele wskazuje na to, że spróbujemy pierwszych borówek w większej skali.
Razem możemy więcej

temu

Plantatorzy borówki mogą być wzorem. Wspólne działanie producentów to dziś podstawa wszelkiej działalności. Branżowym koordynatorem wielu projektów jest Fundacja Promocji Polskiej Borówki. Wspólnie, razem, możemy więcej niż pojedynczo – Fundacja pokazuje, że współpraca jest możliwa i angażuje w nią kolejnych producentów. Fundacja powstała w 2017 roku aby rozwijać inicjatywę plantatorów, w szczególności zadania edukacyjne mające przybliżyć zdrowotne walory borówki i sukces branży, której udało się stworzyć modę na polską borówkę.
Zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Polskiej Borówki 2018

temu

Zapraszamy na święto owocu i oryginalną uroczystość rozpoczęcia borówkowego sezonu. Sobota 30 czerwca 2018, od godziny 11:00, na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. 
10 walorów zdrowotnych borówki

temu

Borówka jest słodka, jest smaczna i ma niewiele kalorii, ale przede wszystkim jest niezwykle odżywcza. To prawdziwy super owoc do zadań specjalnych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.