Basia, 7 miesięcy

Kopiuj tekst

Basia, 7 miesięcy

Opublikowany

Córka Darii i Piotra Milewskich z Falbóg Wielkich w powiecie płońskim. Kandydatka w wyborach dziecka, które degustacją pierwszych borówek zainauguruje sezon 2018.

Basia jest dzieckiem niezwykle żywiołowym, radosnym, które od rana do wieczora gaworzy. Jak na 7 miesięczne dziecko ma nietypowe zainteresowania - najbardziej lubi łapać liście na drzewach, czuć wiatr dmuchający prosto w twarz i pić schłodzoną miętową herbatkę prosto z filiżanki (na razie z pomocą rodziców). 
Basia Milewska na Dzień Polskiej Borówki 2018 (Cp).jpg

Dlaczego Basia powinna wygrać? 

Celem Dnia Polskiej Borówki jest promocja tego owocu – to oczywiste. Basia ze swoim nieschodzącym z buzi uśmiechem i ogólnym zamiłowaniem do owoców z pewnością przekona nieprzekonanych (jeżeli takowi jeszcze istnieją), że borówka jest najzdrowszym i najsmaczniejszym z polskich owoców sezonowych i doskonale nadaje się jako jeden z pierwszych owoców dla maluchów rozpoczynających przygodę z rozszerzaniem diety.

Skąd Basia pochodzi, skąd te zdjęcia? 

Tata Basi – Piotr Milewski kontynuuje rodzinną tradycję plantatorów borówki, którą rozpoczął jego ojciec – Jan Milewski.
Nasze gospodarstwo istnieje od prawie 50 lat.  Zaczęło się od produkcji jabłek przez pradziadka Basi – Kazimierza Milewskiego. Decyzję o zmianie profilu plantacji po ponad 30 latach jabłkowego doświadczenia podjął w 2003 roku dziadek Basi – Jan Milewski. Od tego momentu rodzina Milewskich rozwija borówkową tradycję.
Plantacja jest położona na północnym Mazowszu, pomiędzy Warszawą a Płońskiem, na tradycyjnie jagodowych ziemiach (zagłębie czerwińskie). W tym roku będziemy obchodzić 15 rocznicę założenia, dziś ponad 30 hektarowej plantacji.
Basi geny składają się w połowie z mazowieckiej (po tacie), a w połowie z wielkopolskiej (po mamie) krwi. Z tego powodu utożsamiamy się z oboma regionami.

Przepis na sukces rodziców Basi 

Dla naszej rodziny sukces rozumiany zawodowo zawsze był kombinacją ciężkiej i uczciwej pracy oraz odrobiny szczęścia. 
Natomiast sukces rodzinny to niewątpliwie mieszanka wyrozumiałości, pozytywnego podejścia do codziennego życia i mnóstwa dobrego humoru.
Basia Milewska na Dzień Polskiej Borówki 2018 (F).jpg
Co jest najtrudniejsze w uprawie borówki?
Wiosna to walka z nieprzewidywalnymi warunkami atmosferycznymi – jednego roku może nas zaskoczyć ulewny deszcz, w kolejnym susza, a w następnym przymrozki. Odbija się to na jakości plonów i wynikach produkcyjno-handlowych.
W sezonie niewątpliwie najtrudniejsze jest zapanowanie nad całością działalności – produkcją, handlem oraz zarządzaniem pracownikami na plantacji jednocześnie. Prowadzenie plantacji wymaga wiedzy z wielu dziedzin (rolnictwa, fizyki, finansów, prawa), co stanowi wyzwanie i jest niełatwym zadaniem.
Jesień to czas inwentaryzacji posezonowej oraz przygotowania do sezonu zimowego, co jest istotne w szczególności w przypadku krzewów posadzonych w doniczkach, pod tunelami.
Zima to czas oczekiwania i niejednokrotnie obaw czy i jakie straty spowodowane mrozem będzie można zaobserwować wiosną. 
Basia Milewska na Dzień Polskiej Borówki 2018 (B).jpgBasia Milewska na Dzień Polskiej Borówki 2018 (A).jpgIMG_3122 orgnał lekko.jpgBasia Milewska na Dzień Polskiej Borówki 2018 (Cp).jpgBasia Milewska na Dzień Polskiej Borówki 2018 (D).jpg93742a82-d78e-414a-b3a4-5145b7abbbe6.JPGBasia Milewska na Dzień Polskiej Borówki 2018 (E).jpg
Co jest w uprawie borówki najciekawsze?
Nie wszyscy konsumenci wiedzą, że najstarsze krzewy borówkowe mogą liczyć nawet kilkadziesiąt lat i osiągać wysokość sporego drzewa; najczęstszym wyobrażeniem przeciętnego konsumenta borówki jest niewysoki, półmetrowy krzew owocowy.
Dla niektórych zaskakująca jest też liczba odmian tego owocu, ich różnorodność smakowa, a także różne momenty owocowania. Nie wszyscy też wiedzą, że w przeważającej mierze owoce borówki zbierane są ręcznie, aby nie uszkodzić delikatnych jagód.

Życzenia u progu sezonu 2018

Pozdrawiamy pozostałych kandydatów. Życzymy im przede wszystkim zdrowia, bo każdy rodzic małego dziecka wie, jak bardzo po urodzeniu malucha właśnie te życzenia stają się ważne.
Wszystkim rodzicom życzymy, aby pamiętali, że każdy gorszy dzień zostanie zastąpiony przez co najmniej 2 lepsze. I żeby pomimo zmęczenia i znużenia potrafili czerpać radość z najzwyklejszych momentów rodzicielstwa.
Plantatorom życzymy, aby nigdy nie stracili pasji do uprawy borówki i chęci nieustannego rozwoju plantacji.
Konsumentom życzymy, aby borówka po prostu im smakowała, a w niedalekiej przyszłości być może stała się ich ulubionym owocem sezonowym.

Jak pomóc Basi zwyciężyć? 

Głosowanie odbywa się na fanpage'u 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki. Należy pod opublikowanym we wtorek 19/06 o godz. 9:00 postem - zaznaczyć niebieską ikonkę LIKE (jak na zdjęciu poniżej). Jak jeszcze? Można w komentarzu oznaczyć znajomych, można post udostępnić. Finałowe głosowanie trwa do niedzieli 24/06, do godziny 21:00.
BASIA MILEWSKA na Dzień Polskiej Borówki 2018 Grafika Fb.jpg

Obchody Dnia Polskiej Borówki i otwarcie sezonu odbędą się w sobotę 30 czerwca, godzina 11:00, na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. To wyjątkowa okazja na spotkane wielu plantatorów i na wielką degustacje borówek! 😋 Zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Polskiej Borówki 2018.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

BASIA MILEWSKA na Dzień Polskiej Borówki 2018 Grafika Fb.jpg

grafika | 648 KB

Pobierz
BASIA MILEWSKA na Dzień Polskiej Borówki 2018 Baner mailowy.jpg

grafika | 448 KB

Pobierz
BASIA MILEWSKA na Dzień Polskiej Borówki 2018 Cover Photo.jpg

grafika | 369 KB

Pobierz
BASIA MILEWSKA na Dzień Polskiej Borówki 2018.jpg

grafika | 662 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Jak zorganizować Borówkowy Weekend?

temu

Borówkowy Weekend to lokalne degustacje. Rozpoczynamy zbiory i jako branża zapraszamy na nie w całej Polsce. Umożliwiamy kosztowanie pierwszych dań, ciast, koktajli z tegorocznych borówek. W tym roku wiele wskazuje na to, że spróbujemy pierwszych borówek w większej skali.
Produkcja borówki jest bardzo wymagająca

temu

Borówka ma dobrą prasę. Z dietetycznego punktu widzenia nie ma słabych punktów. W mediach jest wiele informacji o jej walorach i stałej obecności w rankingach najzdrowszych owoców. Popularność i ilość sukcesów, w tym eksportowych, sprawia, że również jej produkcja postrzegana jest jako bezproblemowa. W czasie przygotowań do sezonu plantatorzy zwracają uwagę na to, że produkcja borówki jest bardzo wymagająca.
Zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Polskiej Borówki 2018

temu

Zapraszamy na święto owocu i oryginalną uroczystość rozpoczęcia borówkowego sezonu. Sobota 30 czerwca 2018, od godziny 11:00, na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. 
Polacy wygrali Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

temu

Jedyna taka impreza na świecie. Turniej rozegrano 15 czerwca w Nowej Wsi, w gminie Warka. O tytuł walczyli plantatorzy 4 owoców jagodowych - borówek, malin, truskawek i porzeczek. Owoców, w produkcji których należymy do światowej elity. Celem organizacji turnieju było przywołanie tego faktu i promocja aktywnego stylu życia.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.