Zapraszamy na Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Kopiuj tekst

Zapraszamy na Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Opublikowany

Turniej zostanie rozegrany w piątek 15 czerwca 2018 w Nowej Wsi, w powiecie grójeckim, boisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Zagrają 4 reprezentacje plantatorów: malin, truskawek, porzeczek i borówek. Zespoły złożone z ludzi zawodowo związanych z produkcją owoców. Wszystko w ramach promocji owoców i aktywnego stylu życia.

1. PL-2000Xx1600.jpg

Narodowe owoce i narodowy sport

Polscy producenci owoców jagodowych należą do światowych liderów. Owoce jagodowe są bardzo polskie. Ich produkcja jest charakterystyczna dla naszego klimatu. Po raz pierwszy ta jagodowa elita zagra razem. 
Jagodowe Mistrzostwa 2018 (1).jpg

Reprezentacja producentów porzeczek

Reprezentację producentów porzeczek wystawia Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek. Stowarzyszenie reprezentuje branżę i promuje walory porzeczki. Polska jest największym na świecie jej producentem i najważniejszym eksportem. Odpowiada za 53% światowej produkcji czarnej porzeczki (dane International Blackcurrant Association). Niemożliwe? Nie znamy tego słowa. Ponad połowę światowej produkcji zawdzięczamy polskim producentom.

Reprezentacja producentów malin

Reprezentację producentów malin wystawia Lubelszczyzna. 75% krajowej produkcji malin pochodzi z plantacji w tym regionie, Lubelskie jest jednym w największych producentów malin na świecie. Polska długo była globalnym liderem. To owoc, w produkcji którego od lat należymy do światowej elity i którego udział w rynku spektakularnie rośnie. W Europie w ciągu 5 lat rynek owoców rósł o 1% rocznie, malin o 25%. Podobne zjawisko dotyczy całego niemal świata.

Reprezentacja producentów truskawek

Truskawki są najważniejszym z grona czerwonych jagodowych, ich udział w łącznej europejskiej wymianie handlowej w tym segmencie wynosi 75%. Konsumpcja i sprzedaż truskawek są bardzo stabilne. Trenerem koordynatorem reprezentacji producentów truskawek jest Pan Adam Borzęcki. Drużyna pochodzi z regionu Czerwińska nad Wisłą, największego w Polsce zagłębia produkcji truskawek. Słynie on ponadto z najwcześniejszych truskawek, które rozpoczynają sezon na czerwone owoce. Mogą być „Czerwonym Koniem” tych rozgrywek. Zagrają w szczycie sezonu, z dewizą: najlepszą obroną jest atak!
mistrzostwa_20.jpg

Reprezentacja producentów borówki 

Mamy 40 lat doświadczeń, kolejne pokolenie plantatorów. Polska jest dziś jednym z największych producentów borówki na świecie. Jesteśmy jako kraj bardzo aktywni. Same Mistrzostwa są częścią przygotowań do „LATA z BORÓWKAMI”. 1 LIPCA to Dzień Polskiej Borówki i początek zborów. Już w LIPCU polska borówka cieszyć będzie konsumentów w ponad 25 krajach na 4 kontynentach. Trenerem reprezentacji producentów borówek jest Paweł Wawryszczuk, kapitanem Radosław Niewęgłowski. Go Poland!
Program:
  • 12:30   Uroczyste otwarcie, hymn, pamiątkowe zdjęcia i losowanie
  • 12:40   Mecze każdy z każdym, czyli 6 meczy, w systemie 2 x 5 minut 
  • 13:50   Uroczyste zakończenie i pamiątkowe zdjęcia piłkarzy i kibiców
mistrzostwa_19.jpg
Turniej odbędzie się dzień po rozpoczęciu Mistrzostw Świata w Rosji, na 4 dni przed pierwszym meczem reprezentacji Polski. Organizatorzy chcą, by jak najwięcej ludzi dowiedziało się, że polscy producenci są wiodącymi na świecie, a owoce jagodowe są bardzo zdrowe, wręcz niezbędne przy dzisiejszym trybie i tempie życia. Ta wiedza nie jest w Polsce powszechna. Zapraszamy miłośników piłki, jagodowych i zdrowego życia!
Boisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi Adres: Nowa Wieś 70A, 05-660 Warka. GPS: 51.809456, 21.078969.

Stroje i KOSZULKI

Zapraszamy w strojach biało-czerwonych. Jeśli ktoś chce kibicować borówce, to polecamy specjalne koszulki 1 LIPCA – Dnia Polskiej Borówki. Można je nabyć przed Mistrzostwami na sklep.jagodnk.pl. Wszystkie reprezentacje wystąpią w specjalne przygotowywanych „owocowych” strojach.
mistrzostwa_26.jpgmistrzostwa_25.jpgmistrzostwa_24.jpgmistrzostwa_23.jpg

Wizualizacje nie oddają urody koszulek jakie przygotowujemy dla zawodników.

Wygraj koszulki 2 reprezentacji na Mistrzostwa Świata!

Koszulkę reprezentacji Borówek rozlosujemy 15/06 wśród wszystkich osób w facebook'owym wydarzeniu Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej! Jednym kliknięciem zapisz się lub zainteresuj. Zaproś też znajomych, to zwiększy Wasze szanse. Może do któregoś z Was uśmiechnie się szczęście. Losował będzie kapitan borówkowej reprezentacji Radosław Niewęgłowski.

Koszulkę reprezentacji Czarnych Porzeczek wygra ten, kto trafnie wskaże wynik meczu Borówka - Czarna Porzeczka. Wynik typować należy w komentarzu do konkursowego posta. Konkurs kończy się w chwili rozpoczęcia meczu. W przypadku kilku dobrych odpowiedzi, zwycięzcę wylosuje kapitan reprezentacji Czarnych Porzeczek Piotr Baryła. 
Wydarzenie na Facebooku Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej
Konkurs, w którym wygrać można 2 koszulki MŚ - kliknij tutaj
Podaj dalej! 😉⚽🌐🇵🇱️

Źródło: Fundacja Promocji Polskiej Borówki

Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Lato z borówkami”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Jagodowe Mistrzostwa 2018 (4).jpg

grafika | 618 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa 2018 (1).jpg

grafika | 551 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa 2018 (3).jpg

grafika | 467 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa 2018 (2).jpg

grafika | 387 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
10 walorów zdrowotnych borówki

temu

Borówka jest słodka, jest smaczna i ma niewiele kalorii, ale przede wszystkim jest niezwykle odżywcza. To prawdziwy super owoc do zadań specjalnych.
Produkcja borówki jest bardzo naturalna

temu

Produkcja borówki jest nastawiona na współpracę z naturą, dlatego są to owoce bardzo zdrowe i smaczne. Partnerstwo z przyrodą to coś, o czym plantatorzy powinni mówić. Ten aspekt jest bardzo wartościowy dla konsumentów. Opowiedzmy o borówkach, jak 4-letniemu dziecku – tymi słowami zapraszamy do tego, by pokazywać piękne plantacje, pasję i wiedzę polskich plantatorów.
Co jest najtrudniejsze w uprawie borówki?

temu

Borówka ma wiele przewag, ale jej uprawa jest bardzo wymagająca. Polacy odkrywają borówkę, ale nie wiedzą, że od założenia plantacji do pierwszego zbioru mija 5-6 lat. Nie kojarzą rolnika-plantatora borówki, co to jest za człowiek, jak produkuje. Jak szybko kolejne pokolenie polskich plantatorów nauczyło się korzystać z doświadczenia pionierów i wiedzy ekspertów. Przed nami czas, w którym chcemy opowiedzieć konsumentom o tym jak produkujemy i że na świecie panuje moda na polską borówkę.
Co jest najciekawsze w uprawie borówki?

temu

Uprawa borówki to zmagania z trzema żywiołami i praca na trzy etaty. Przymrozki, wiatr, dbałość o owady zapylające, walka z gradem, upałami. Niewielu konsumentów zdaje sobie sprawę, że plantacji jagodowych w Polsce nie prowadzi się bez nawadniania. Ale podobno najciekawsze w uprawie borówki jest odpowiednie zapylenie. Na plantacjach są pszczoły, trzmiele, nawet żuki potrafią zapylać kwiaty. Kiedy pierwsze kwiaty kwitną i są lepiej zapylone, mamy większy plon, ale nie dzięki większej liczbie owoców, tylko dzięki większym owocom. Umiejętność współpracy z naturą jest tym, o czym powinniśmy opowiadać. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.