Jak zorganizować Borówkowy Weekend?

Kopiuj tekst

Jak zorganizować Borówkowy Weekend?

Opublikowany

Borówkowy Weekend to lokalne degustacje. Rozpoczynamy zbiory i jako branża zapraszamy na nie w całej Polsce. Umożliwiamy kosztowanie pierwszych dań, ciast, koktajli z tegorocznych borówek. W tym roku wiele wskazuje na to, że spróbujemy pierwszych borówek w większej skali.

3. PL-1200X1600.jpg
Promujemy miejsca wskazane przez plantatorów. Akcja jest barterowa. Trzeba porozumieć się z zaprzyjaźnioną restauracją. Umówić się na dostarczenie owoców. Partnerzy akcji przygotowują dania z borówką, które są serwowane w ciągu całego weekendu z niedzielą 1 LIPCA. Fundacja promuje te wydarzenia na Facebooku, dostarczamy projekty graficzne menu, plakatu, stojaków na stoliki. Organizujemy konkursy z nagrodami dla kucharzy (szczegóły poniżej). W sezonie 2017 Borówkowy Weekend odbył się w 23 miejscach w 8 województwach. 

Korzyści indywidualne 

 • Pokażcie się na mapie Borówkowego Weekendu jako firma, plantacja, część lokalnej społeczności. Zobaczą to ludzie w całym Regonie.
 • Zaproście przyjaciół, samorządowców, dziennikarzy lub blogerów. Pomogą Wam materiały 1 LIPCA i kampanii LATO z BORÓWKAMI
 • Zaproście swoich partnerów i/lub pracowników. Pokażcie im siłę branży, która za Wami stoi.


Jak to robi Borówkowa Dolina?

Plantacja Borówkowa Dolina w Nidku koło Wadowic podawana jest za wzorcowy przykład wykorzystana Borówkowego Weekendu do promocji swojej działalności i samych borówek.
Borówkowy Weekend w Borówkowej Dolinie 2017 (3).jpgBorówkowy Weekend w Borówkowej Dolinie 2017 (5).jpgBorówkowy Weekend w Borówkowej Dolinie 2017 (2).jpgBorówkowy Weekend w Borówkowej Dolinie 2017 (1).jpgBorówkowy Weekend w Borówkowej Dolinie 2017 (4).jpg
Przed finałem w ur. poinformowali lokalne media, że z okazji 1 LIPCA organizują dla mieszkańców Borówkowy Weekend - w zaprzyjaźnionej Karczmie na Kocierzu można będzie spróbować pierwszych w tym roku borówkowych koktajli, ciast i dań. Dodali informacje uniwersalne, korzystne dla nas wszystkich – o smaku i walorach borówki. Skorzystali z parasola ogólnopolskiej akcji, z drugiej strony wzbogacili ją. Obok zaproszenia ukazały się informacje na temat renomy firmy, jej sukcesów eksportowych, jakości produktów pod marką „Borówkowa Dolina”, lokalizacje plantacji i bardzo dobrze sformułowane zaproszenie do pracy przy zbiorze. Warto przeczytać tekst pt. Borówkowe szaleństwo na Kocierzu ukazał się 28 czerwca 2017 w kilku wadowickich mediach. To modelowy przykład wykorzystania Dnia Polskiej Borówki do budowania wizerunku firmy jako pracodawcy i do rekrutacji do zbioru!
Na finał 1 LIPCA właściciele plantacji zaprosili do Karczmy swoich pracowników. Święto było dla nich okazją do podziękowania za wielomiesięczne przygotowania i do życzeń „dobrych zbiorów”. Więcej na Jagodnik.pl w materiale pt. Jak to się robi w Borówkowej Dolinie?

FACEBOOK-CP copy.jpg


Jeśli robiliście Borówkowy Weekend w ubiegłym roku?

Wszystkie miejsca uczestniczące we wcześniejszych edycjach – mogą pobrać grafiki tutaj.
Zapraszamy. Pogoda i natura nam sprzyjają. Pod koniec czerwca owoce będą. Będzie też o borówce i jej walorach głośno w mediach. 
Pamiętajcie by po stworzeniu wydarzenia na Facebooku dodać jako współorganizatora 1 LIPCA. To pozwoli nam reklamować Wasz udział. 
Pierwsze tegoroczne borówkowe menu otrzymaliśmy z Centrum Zarządzania Światem na warszawskiej Pradze Północ, Okrzei 26. Tutaj odbyła się pierwsza edycja Borówkowego Weekendu. W tym roku podadzą chłodnik borówkowy z miętą, jalapeńo i karmelizowanymi orzechami. Sałatę z kaczką, świeżymi malinami i borówkowym winegretem. Pierś z kurczaka w sosie mole z borówkami, z dzikim ryżem i pieczonym kalafiorem. Risotto szafranowe z borówkami. Kruchą tartę z kremem mascarpone i borówkami. Sernik z białą czekoladą i musem borówkowo-malinowym z nutą mięty. Do tego lemoniadę borówkowo-imbirową z nutą bazylii i tajemniczy koktajl Miss Polish Blueberry. Co Wy na to?
Oto aktualne wydarzenie na Facebooku - Borówkowy Weekend na Pradze.  
Stare.png
Polecamy projekty graficzne do wydruku. Można je ściągnąć jednym kliknięciem. Po lewej stronie jest opcja - "Pokaż wszystkie załączniki".  
 • Karta menu z logo 1 LIPCA
 • Wkładka do menu z krótką informacją o tym, że: „jesteśmy partnerem Borówkowego Weekendu” i że 1 LIPCA – Dzień Polskiej Borówki jest świętem plantatorów, którzy promują datę rozpoczęcia zbiorów, swój sukces i walory borówki. Format typowych menu. 
 • Ekspozytory na stoły. Przekaz podobny, format jak na wizualizacji powyżej (domek).

Jeśli robicie Borówkowy Weekend po raz pierwszy?

Na bieżąco przygotowujemy kolejne grafiki wydarzeń na Facebooka. Jeśli chcecie dołączyć – prosimy o podanie informacji o regionie oraz lokalu. Np. Borówkowy Weekend w Rypinie + Lodziarnia ŻUŻU.
Przygotujemy taką grafikę. 
Grafika Wydarzena Facebook (3).jpgGrafika Wydarzena Facebook (9).jpgGrafika Wydarzena Facebook (6).jpgGrafika Wydarzena Facebook (16).jpgGrafika Wydarzena Facebook (4).jpgGrafika Wydarzena Facebook (13).jpgGrafika Wydarzena Facebook (7).jpgGrafika Wydarzena Facebook (12).jpg


Krok po kroku - jak zrobić Borówkowy Weekend 

 1. Dogadajcie się lokalnie z restauracją, kawiarnią lub lodziarnią. Borówki w zamian za specjalne menu i zdjęcia z Weekendu. Jeśli potrzeba Wam opisu całego projektu - posłużcie się tą stroną.
 2. Skontaktujcie się z nami to przygotujemy Wam grafikę niezbędną do założenia Wydarzenia. Ze wskazaniem dzielnicy, miasta lub regionu. Np. Borówkowy Weekend w Krakowie, Wierzynek ;) 
 3. Załóżcie Wydarzenie na Facebooku. Korzystajcie z tekstu poniżej lub stwórzcie własny. Oto zaproszenie, którym możecie się posłużyć:

  Zapraszamy na Borówkowy Weekend. Organizowany z okazji święta borówki, które przypada 1 LIPCA. To Dzień Polskiej Borówki i początek jej zborów. Będziemy kosztować pierwsze borówkowe koktajle, ciasta i dania. Współorganizatorami tego wydarzenia są [tu Restauracja] oraz firma [nazwa Plantacji], która dostarczy główny składnik serwowanych dań. Właściciele zapraszają na Borówkowy Weekend w [tu nazwa miejscowości, gminy, regionu], który w dniach 30 czerwca - 1 lipca br., odbędzie się [adres Restauracji]. 

  Tworząc wydarzenie dodajcie jako współorganizatora fanpage Fundacji 1 LIPCA. Wtedy łatwiej nam będzie promować Waszą ofertę.
 4. Zapraszajcie i opisujcie przygotowania. Udostępniajcie treści z fanpage'a Fundacji lub ze strony LATO z BORÓWKAMI. Można opisać plantacje oraz walory borówki. Warto tu skorzystać ze specjalnego kompendium - 10 walorów zdrowotnych borówki. Jeśli potrzeba Wam designu – skontaktujcie się, spróbujemy pomóc.
 5. Pamiętajcie o KOSZULKACH. Kupcie je dla kelnerów, tak by ładnie wyglądali. Zobaczcie jak się prezentują. Link do sklepu - tutaj. Zależy nam wszystkim na zdjęciach z Borówkowego Weekendu.
 6. Poinformujcie partnera Weekendu, że są do ściągnięcia trzy projekty graficzne, do wydruku. Karta, wkładka i ekspozytor-domek. Może je tutaj ściągnąć jednym kliknięciem. Instrukcja powyżej. 
 7. Poinformujcie partnera Weekendu, że mamy Konkurs dla kucharza. Szczegóły poniżej. 

Konkurs dla kucharzy 

Ważna informacja dla partnera Weekendu Borówkowego.
Mamy Konkurs dla kucharza na najbardziej popularne danie. Nagroda 500 zł, w gotówce. Warunkiem dobre zdjęcia Waszego Borówkowego Weekendu, w tym samego dania. Pokażemy je na fanpage'u 1 LIPCA zaraz po Weekendzie. Wygra ten, kto dostanie najwięcej głosów (lajków). Proste, obiektywne, promujące borówkę.


Będziemy promować Borówkowy Weekend. Wszystko co wymyślicie i sfotografujecie będziemy pokazywać jak największej ilości konsumentów. Prosimy o swobodny kontakt, mail: dzienpolskiejborowki@gmail.com

Borówkowy Weekend jest częścią kampanii „LATO z BORÓWKAMI” realizowanej przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Kampania umożliwia kontynuację i rozszerzenie dotychczasowych działań promocyjnych, prowadzonych z inicjatywy plantatorów. Celem kampanii jest promocja spożycia i walorów zdrowotnych borówki. W czerwcu branża wybierać będzie najmłodszego z plantatorów. Dokonana przez niego degustacja oficjalnie otworzy borówkowy sezon. Zapraszamy już dziś na 1 LIPCA - Dzień Polskiej Borówki i na LATO z BORÓWKAMI!

Źródło: Fundacja Promocji Polskiej Borówki

Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Lato z borówkami”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Borówkowy Weekend 105x297mm Wkładka.pdf

pdf | 1,18 MB

Pobierz
Borówkowy Weekend 148x210mm.pdf

pdf | 1,36 MB

Pobierz
Borówkowy Weekend 210x100.pdf

pdf | 1,24 MB

Pobierz
Borówkowy Weekend 210x200 Domek.pdf

pdf | 1,35 MB

Pobierz
Borówkowy Weekend A4 Menu.pdf

pdf | 1,04 MB

Pobierz
LOGO-1.pdf

pdf | 30,6 KB

Pobierz
LOGO-2.pdf

pdf | 40,2 KB

Pobierz
LOGO-3.pdf

pdf | 267 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
10 walorów zdrowotnych borówki

temu

Borówka jest słodka, jest smaczna i ma niewiele kalorii, ale przede wszystkim jest niezwykle odżywcza. To prawdziwy super owoc do zadań specjalnych.
Produkcja borówki jest bardzo wymagająca

temu

Borówka ma dobrą prasę. Z dietetycznego punktu widzenia nie ma słabych punktów. W mediach jest wiele informacji o jej walorach i stałej obecności w rankingach najzdrowszych owoców. Popularność i ilość sukcesów, w tym eksportowych, sprawia, że również jej produkcja postrzegana jest jako bezproblemowa. W czasie przygotowań do sezonu plantatorzy zwracają uwagę na to, że produkcja borówki jest bardzo wymagająca.
Co jest najtrudniejsze w uprawie borówki?

temu

Borówka ma wiele przewag, ale jej uprawa jest bardzo wymagająca. Polacy odkrywają borówkę, ale nie wiedzą, że od założenia plantacji do pierwszego zbioru mija 5-6 lat. Nie kojarzą rolnika-plantatora borówki, co to jest za człowiek, jak produkuje. Jak szybko kolejne pokolenie polskich plantatorów nauczyło się korzystać z doświadczenia pionierów i wiedzy ekspertów. Przed nami czas, w którym chcemy opowiedzieć konsumentom o tym jak produkujemy i że na świecie panuje moda na polską borówkę.
Zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Polskiej Borówki 2018

temu

Zapraszamy na święto owocu i oryginalną uroczystość rozpoczęcia borówkowego sezonu. Sobota 30 czerwca 2018, od godziny 11:00, na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. 
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.