Zapraszamy na Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Kopiuj tekst

Zapraszamy na Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Opublikowany

Turniej zostanie rozegrany w piątek 15 czerwca 2018 w Nowej Wsi, powiat grójecki. Zapraszamy od godziny 12:00 na boisku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, w powiecie grójeckim, w gminie Warka. Owoce jagodowe są bardzo polskie. Ich produkcja jest charakterystyczna dla naszego klimatu. Polscy producenci należą do światowych liderów. Po raz pierwszy ta jagodowa elita zagra razem. Zagrają 4 reprezentacje plantatorów: malin, truskawek, porzeczek i borówek. Wszystko w ramach promocji tych małych, wielkich owoców i aktywnego stylu życia.

Zagrają 4 zespoły zgłoszone przez plantatorów truskawek, malin, porzeczek oraz borówki. Zespoły 6-osobowe, złożone z ludzi zawodowo związanych z produkcją owoców. W tym dniu połączy ich pasja nie tylko do jagodowych, ale też piłki nożnej. Co mają wspólnego? To nasze narodowe owoce i narodowy sport!  
Jagodowe Mistrzostwa 2018 (1).jpg

Reprezentacja producentów porzeczek

Reprezentację producentów porzeczek wystawia Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek. Stowarzyszenie reprezentuje branżę i promuje walory porzeczki. Polska jest największym na świecie jej producentem i najważniejszym eksportem. Odpowiada za 53% światowej produkcji czarnej porzeczki (dane International Blackcurrant Association). Niemożliwe? Nie znamy tego słowa. Ponad połowę światowej produkcji zawdzięczamy polskim producentom.

Reprezentacja producentów malin

Reprezentację producentów malin wystawia Lubelszczyzna. 75% krajowej produkcji malin pochodzi z plantacji w tym regionie, Lubelskie jest jednym w największych producentów malin na świecie. Polska długo była globalnym liderem. To owoc, w produkcji którego od lat należymy do światowej elity i którego udział w rynku spektakularnie rośnie. W Europie w ciągu 5 lat rynek owoców rósł o 1% rocznie, malin o 25%. Podobne zjawisko dotyczy całego niemal świata.

Reprezentacja producentów truskawek

Truskawki są najważniejszym z grona czerwonych jagodowych, ich udział w łącznej europejskiej wymianie handlowej w tym segmencie wynosi 75%. Konsumpcja i sprzedaż truskawek są bardzo stabilne. Trenerem koordynatorem reprezentacji producentów truskawek jest Pan Adam Borzęcki. Drużyna pochodzi z regionu Czerwińska nad Wisłą, największego w Polsce zagłębia produkcji truskawek. Słynie on ponadto z najwcześniejszych truskawek, które rozpoczynają sezon na czerwone owoce. Mogą być „Czerwonym Koniem” tych rozgrywek. Zagrają w szczycie sezonu, z dewizą: najlepszą obroną jest atak!
mistrzostwa_20.jpg

Reprezentacja producentów borówki 

Mamy 40 lat doświadczeń, kolejne pokolenie plantatorów. Polska jest dziś jednym z największych producentów borówki na świecie. Jesteśmy jako kraj bardzo aktywni. Same Mistrzostwa są częścią przygotowań do „LATA z BORÓWKAMI”. 1 LIPCA to Dzień Polskiej Borówki i początek zborów. Już w LIPCU polska borówka cieszyć będzie konsumentów w ponad 25 krajach na 4 kontynentach. Trenerem reprezentacji producentów borówek jest Paweł Wawryszczuk, kapitanem Radosław Niewęgłowski. Go Poland!
Program:
  • 12:30   Uroczyste otwarcie, hymn, pamiątkowe zdjęcia i losowanie
  • 12:40   Mecze każdy z każdym, czyli 6 meczy, w systemie 2 x 5 minut 
  • 13:50   Uroczyste zakończenie i pamiątkowe zdjęcia piłkarzy i kibiców
mistrzostwa_19.jpg
Turniej zostanie rozegrany oficjalną piłką Mistrzostwa Świata FIFA 2018, tą samą którą rozgrywane będą mecze w Rosji. Zgrzewana termicznie piłka ma bezszwową powierzchnię, gwarantującą precyzję i małą absorpcję wody. Model uzyskał najwyższe oceny FIFA po testach w zakresie obwodu, wagi, odbicia i absorpcji wody. Kryteria do złudzenia przypominające selekcje owoców borówki.  
W połowie czerwca będziemy już w mundialowej gorączce, na 4 dni przed pierwszym meczem reprezentacji. Dlatego już dziś zapraszamy. Rezerwujcie czas i wesprzyjcie swoje ulubione owoce. 

Boisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi
Adres: Nowa Wieś 70A, 05-660 Warka (GPS 51.809456, 21.078969)

Stroje i KOSZULKI

Zapraszamy w strojach biało-czerwonych. Jeśli ktoś chce kibicować borówce, to polecamy specjalne koszulki 1 LIPCA – Dnia Polskiej Borówki. Można je nabyć przed Mistrzostwami na sklep.jagodnk.pl. Wszystkie reprezentacje wystąpią w specjalne przygotowywanych „owocowych” strojach. Przygotuje je Jagodnik. Dziękujemy!
mistrzostwa_26.jpgmistrzostwa_25.jpgmistrzostwa_24.jpgmistrzostwa_23.jpg

Wizualizacje nie oddają urody koszulek jakie przygotowujemy dla zawodników.

Chcemy, by jak najwięcej ludzi dowiedziało się, że polscy producenci są wiodącymi na świecie, a owoce jagodowe są bardzo zdrowe, wręcz niezbędne przy dzisiejszym trybie i tempie życia. Ta wiedza nie jest w Polsce powszechna. Ktoś musi to zmienić. Kto, jak nie my. Zapraszamy miłośników piłki, jagodowych i zdrowego życia!
Podaj dalej! 😉⚽🌐🇵🇱️

Mistrzostwa są częścią kampanii „LATO z BORÓWKAMI” realizowanej przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw. Kampania umożliwia kontynuację i rozszerzenie dotychczasowych działań promocyjnych, prowadzonych z inicjatywy plantatorów. Celem kampanii jest promocja spożycia i walorów zdrowotnych borówki. W czerwcu branża wybierać będzie najmłodszego z plantatorów. Dokonana przez niego degustacja oficjalnie otworzy borówkowy sezon. Zapraszamy już dziś na 1 LIPCA - Dzień Polskiej Borówki i na LATO z BORÓWKAMI!

Źródło: Fundacja Promocji Polskiej Borówki

Opracowanie sfinansowano ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w ramach realizacji przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw kampanii „Lato z borówkami”.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Jagodowe Mistrzostwa 2018 (3).jpg

grafika | 467 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa 2018 (1).jpg

grafika | 551 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa 2018 (4).jpg

grafika | 618 KB

Pobierz
Jagodowe Mistrzostwa 2018 (2).jpg

grafika | 387 KB

Pobierz
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.