Spotkanie przedsezonowe

Kopiuj tekst

Spotkanie przedsezonowe

Opublikowany

Spotkanie przedsezonowe na plantacji borówki Angeliki i Rafała Krzyżanowskich w Nowej Wsi w powiecie grójeckim.

Relacja na temat rozpoczęcia zbiorów w Agrobiznesie. Początek 10 minuta 18 sekunda!

Odtwarza się po naciśnięciu niebieskiej kropki poniżej ↓  Po obejrzeniu warto zobaczyć galerie zdjęć.  

22.06.2018, 12:10 - Telewizja Polska SA

22.06.2018, 12:10 Aktualne wiadomości z branży rolno - spożywczej, notowania giełdowe oraz prognozy cenowe. Informujemy także o krajowych i zagranicznych wydarzeniach związanych z rolnictwem.

Galera zdjęć ze Spotkania do obejrzenia w zakładce 👉 PressKit.
1. PL-2000Xx1600.jpg
Na spotkanie przedsezonowe zapraszamy wszystkich plantatorów. Atrakcją jest miejsce – młode, nowocześnie prowadzone gospodarstwo borówkowe – oraz obecność wielu praktyków i ekspertów. Celem jest wymiana doświadczeń i bilans niełatwych przygotowań do rozpoczynającego się sezonu - ocena zawiązania owoców i dyskusja na temat wyzwań w borówkowym biznesie. Wyjątkowo zapowiada się również walor integracyjny. Połączy nas pasja uprawy borówki i piłka.
Spotkanie będzie okazją do wspólnego zaproszenia wszystkich na Dzień Polskiej Borówki i uroczyste otwarcie sezonu (przypomnijmy, w tym roku w sobotę 30 czerwca, godzina 11:00, Targ Śniadaniowy na Żoliborzu) oraz pamiątkowych zdjęć. Druga atrakcja to turniej. Zagrają reprezentacje plantatorów czterech owoców jagodowych - truskawki, maliny, porzeczek i borówki. Owoców, w produkcji których należymy do światowej elity. Celem jest przywołanie tego faktu w mediach i promocja aktywnego stylu życia.
To wszystko już w piątek, 15 czerwca. Możliwość zaproszenia znajomych, plantatorów i kibiców, stworzyliśmy na Facebooku na fanpage'u 1 lipca - Dzień Polskiej Borówki. Szczegóły poniżej.

Spotkanie dla plantatorów

Zapraszamy w piątek 15 czerwca 2018, o godzinie 10:30. Miejsce spotkania: plantacja borówki Angeliki i Rafała Krzyżanowskich w Nowej Wsi w powiecie grójeckim, w gminie Warka (Nowa Wieś 38b, Warka, GPS 51.813657, 21.074209). 
W programie:
 • 11:00  Zwiedzanie plantacji (młode krzewy borówki w wieku 2-5 lat) 
 • 11:30  Jak zakładać i prowadzić plantacje borówki? – porady ekspertów 
 • 12:00  Wybór materiału szkółkarskiego na plantacje – na co warto zwrócić uwagę 
 • 12:30  I Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej - zagrają reprezentacje plantatorów czterech owoców jagodowych. Miejsce: boisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi, 200 m od Gospodarstwa Państwa Krzyżanowskich
 • 14:00  Powrót do gospodarstwa i wspólne grillowanie z borówką w tle 
 • 14:30  Ocena tegorocznego sezonu w opinii plantatorów i naszych ekspertów. W tej roli wystąpią: dr Paweł Krawiec, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie; prof. dr. hab. Stanisław Pluta - Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach, Paweł Wawryszczuk – Polska Borówka
Państwo Krzyżanowscy prowadzą plantację borówki (22 ha) i szkółkę krzewów. Ponad 70% swojej produkcji eksportują. W lutym zdobyli tytuł najlepszego gospodarstwa w kraju w ramach XXIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik - Farmer Roku. Plantacja z Nowej Wsi konkurowała z ponad 300 gospodarstwami z Polski. Konkurs odbywał się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Dyrektora Generalnego KOWR.
Udział w spotkaniu prosimy potwierdzić telefonicznie +48 606 717 271 lub mailowo, pisząc na adres: dzienpolskiejborowki@gmail.com. Na miejscu pobierana będzie opłata w wysokości 50 zł od osoby na pokrycie kosztów cateringu.
Inicjatorem spotkania jest Fundacja Promocji Polskiej Borówki, współorganizatorem Jagodnik. Spotkanie promują Konferencja Borówkowa, „Truskawka, maliny, jagody”, Ogrodinfo oraz SAD24. Serdecznie zapraszamy od współpracy i udziału! 
Wydarzenie na Facebooku Spotkanie przedsezonowe.


Jagodowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 

Zapraszamy w piątek 15 czerwca 2018, o godzinie 12:30. Miejsce: boisko Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. 5 minut od Gospodarstwa Państwa Krzyżanowskich (GPS 51.809204, 21.079402).
Zagrają 4 zespoły zgłoszone przez plantatorów truskawek, malin, porzeczek oraz borówki. Zespoły 6-osobowe, złożone z ludzi zawodowo związanych z produkcją.
 • 12:30  Uroczyste otwarcie, hymn, pamiątkowe zdjęcia i losowanie
 • 12:40  Mecze każdy z każdym, czyli 6 meczy, w systemie 2 x 5 minut
 • 13:50  Uroczyste zakończenie i pamiątkowe zdjęcia piłkarzy i kibiców
Będziemy wtedy w mundialowej gorączce, na 4 dni przed pierwszym meczem reprezentacji. Dlatego już dziś zapraszamy. Rezerwujcie czas, wesprzyjcie swoich i swoje ulubione owoce.
 1. Reprezentację producentów porzeczek wystawia Krajowe Stowarzyszenie Plantatorów Czarnych Porzeczek. Kapitan Piotr Baryła. Kontakt: +48 606 669 239
 2. Reprezentację producentów malin wystawa Lubelszczyzna. Trener Paweł Krawiec +48 600 461 421, kapitan Rafał Szmit +48 605 177 501  
 3. Trener koordynator reprezentacji producentów truskawek – Adam Borzęcki, tel. +48 502 680 449 
 4. Trener reprezentacji producentów borówek Paweł Wawryszczuk, kapitan Radosław Niewęgłowski. Kontakt: +48 695 195 816.
Wszystkim fanom borówki polecamy najnowsze koszulki 1 LIPCA – Dnia Polskiej Borówki. Można je zobaczyć na stronie „LATO z BORÓWKAMI” i nabyć przed Mistrzostwami na stronie sklep.jagodnk.pl.
Przygotujemy równie ładne stroje dla każdej z reprezentacji. Szukaliśmy partnera, który sfinansuje to zadanie. Ostatecznie stroje ufunduje Jagodnik. Dziękujemy!
Chcemy wspólnych zdjęć i chcemy, by dzięki nim dużo ludzi dowiedziało się, że polscy producenci są wiodącymi na świecie. Ta wiedza nie jest w Polsce powszechna. Ktoś musi to zmienić. Kto, jak nie my. Go Poland!

Wydarzenie na Facebook'u - Jagodowe Mistrzostwa w Piłce Nożnej. Przeczytaj więcej o tym jak będą wyglądały Jagodowe Mistrzostwa Świata i podaj dalej! 😉⚽🌐

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

LATO z BORÓWKAM Spotkanie przedsezonowe (4).jpg

grafika | 891 KB

Pobierz
LATO z BORÓWKAM Spotkanie przedsezonowe (3).jpg

grafika | 680 KB

Pobierz
LATO z BORÓWKAM Spotkanie przedsezonowe (1).jpg

grafika | 645 KB

Pobierz
LATO z BORÓWKAM Spotkanie przedsezonowe (2).jpg

grafika | 836 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Razem możemy więcej

temu

Plantatorzy borówki mogą być wzorem. Wspólne działanie producentów to dziś podstawa wszelkiej działalności. Branżowym koordynatorem wielu projektów jest Fundacja Promocji Polskiej Borówki. Wspólnie, razem, możemy więcej niż pojedynczo – Fundacja pokazuje, że współpraca jest możliwa i angażuje w nią kolejnych producentów. Fundacja powstała w 2017 roku aby rozwijać inicjatywę plantatorów, w szczególności zadania edukacyjne mające przybliżyć zdrowotne walory borówki i sukces branży, której udało się stworzyć modę na polską borówkę.
Jak zorganizować Borówkowy Weekend?

temu

Borówkowy Weekend to lokalne degustacje. Rozpoczynamy zbiory i jako branża zapraszamy na nie w całej Polsce. Umożliwiamy kosztowanie pierwszych dań, ciast, koktajli z tegorocznych borówek. W tym roku wiele wskazuje na to, że spróbujemy pierwszych borówek w większej skali.
Zapraszamy na uroczyste obchody Dnia Polskiej Borówki 2018

temu

Zapraszamy na święto owocu i oryginalną uroczystość rozpoczęcia borówkowego sezonu. Sobota 30 czerwca 2018, od godziny 11:00, na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu. 
10 walorów zdrowotnych borówki

temu

Borówka jest słodka, jest smaczna i ma niewiele kalorii, ale przede wszystkim jest niezwykle odżywcza. To prawdziwy super owoc do zadań specjalnych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.